VIII Maraton czytelniczy już za nami. W ostatnim dniu gościliśmy: panią Grażynę Czyżewską – St. Wizytator Kuratorium Oświaty w Warszawie delegatura w Radomiu, pana Przemysława Czaję – dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Józefa A. i Andrzeja S. Załuskich w Radomiu, panią Katarzynę Kosternę  - kierownik działu promocji  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu, pana Adama Duszyka – zastępcę dyrektora Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, panią Iwonę Pulnar – Duszyk - Kierownika Działu Naukowo - Oświatowego. Goście czytali  uczniom klas 7 i 8 opowiadania z książek: „NoskaveryPawła Beręsewicza i „Wielki wybuchBarbary Kosmowskiej i Grzegorza Kasdepka. Jak zawsze za uważne słuchanie i poprawne odpowiedzi na pytania dotyczące czytanego tekstu na uczniów czekały słodkie niespodzianki. Z niecierpliwością czekamy na kolejny - XIX maraton:)