Z radością informujemy społeczność szkolną, że biblioteka zakupiła książki dla dzieci i młodzieży, polecane przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, m.in. ”Wyspa mojej siostry” Katarzyny Ryrych, „Latający talerz” oraz „Oddech smoka” (praca zbiorowa) zbiór opowiadań poruszających obecne problemy środowiskowe i klimatyczne.  Najmłodszym proponujemy serię o przygodach Kici, Koci i jej braciszka Nunusia - Anity Głowińskiej, „Jajko Króla Robotyka” Zofii Staneckiej oraz „Złote dziecko opowieść o małym Jacku Malczewskim”. Dla nieco starszych mamy kolejne przygody Cwaniaczka, „143 – piętrowy Domek na Drzewie” lub powieść fantastyczną „Dzieci gwiazd i języki ognia” Katarzyny Izbickiej, cykl powieści o krainie elfów Holly Black: „Okrutny książę”, „Zły król”,  „Królowa niczego” a dla wytrwałych miłośników twórczości Tolkiena „Silmarillion”. Kolejne tytuły godne polecenia to „Jak mieć w życiu frajdę”, wzruszające, pełne humoru i wspomnień rozmowy ze znanymi osobami m. in. Kamilem Stochem czy Martyną Wojciechowską. Każdy czytelnik znajdzie coś dla siebie!

Przyjdź! Zobacz! Wybierz! Przeczytaj!