23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, który poświęcony jest promocji literatury i czytelnictwa, a także problematyki związanej z ochroną praw autorskich. Co roku staje się okazją do dyskusji na temat roli książki jako źródła wartości i wiedzy. W tym roku święto odbywa się pod hasłem "Czytaj po swojemu”.

Z tej okazji w szkolnej bibliotece odbyło się spotkanie „Starsi młodszym, czyli czytanie na dywanie”, podczas którego uczennice kl. 8a Natalia Bąk i Jagoda Lipińska czytały książkę R. Dahl „Charlie i fabryka czekolady”.

Tego dnia w Bibliotece Pedagogicznej odbył się finałowy Koncert Laureatów Konkursu Pięknego Czytania, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły wyróżnieni w II etapie tego konkursu: Mikołaj Stanisławek kl. 2b i Natalia Kępka z kl. 7b.

W tym dniu w PSP nr 14 w Radomiu odbył się finał Konkursu Czytelniczego „Radomscy Tropiciele Książek”, w którym wzięły udział uczennice naszej szkoły: Anna Janiszewska kl. 5b, Hanna Masiarz kl.2a i Wiktoria Lupa kl. 3a.