W dniach 3.10 – 7.10.2022 r. w ramach projektu Generating the Digital Biosphere by Coding Erasmus+ grupa nauczycieli z naszej szkoły wzięła udział w wizycie partnerskiej,  w szkole Istituto Comprensivo „Madre Claudia Russo – Solimena” w Neapolu, we Włoszech. Oprócz naszej szkoły byli przedstawiciele szkół z Turcji, Macedonii, Rumuni i Włoch. Podczas pobytu zwiedziliśmy szkołę, która mieści się w dwóch budynkach. W jednym uczą się klasy młodsze, w drugim klasy starsze, gdzie duży nacisk położono na naukę gry na instrumentach. Oglądaliśmy zajęcia lekcyjne, występy artystyczne, pracę nauczycieli z najmłodszymi dziećmi. Naszą uwagę zwrócił fakt, że na lekcjach było do 15 uczniów, w jednakowych strojach i po dwóch nauczycieli. W kolejnym dniu zapoznaliśmy się z systemem oświaty we Włoszech oraz wzięliśmy udział w warsztatach z kodowania. W następnym dniu byliśmy z wizytą w urzędzie, gdzie przyjął nas burmistrz regionu Kampanii. Podczas tego spotkania odbyła się dyskusja na temat systemów szkolnictwa w krajach partnerskich. Staraliśmy się wychwycić podobieństwa i różnice. Podczas wizyty był czas aby zobaczyć jak wygląda miasto Neapol, życie ludzi na co dzień.