Dnia 30 września 2022 r. w naszej szkole odbył się Dzień Głośnego Czytania, którego celem było propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Tego dnia podczas przerw w role czytających wcieliły się uczennice klasy 8b: Olga Mazur i Iga Sasin, które czytały młodszym uczniom fragmenty książki „Malutka Czarownica” Otfrieda Preusslera. Po każdym rozdziale lektorki kierowały pytania do uczniów, za poprawne odpowiedzi rozdawały zakładki do książek.  Podczas lekcji nauczyciele również czytali swoim uczniom, np. w klasie I a pani Ewa Kozieł przeczytała dzieciom „Brzydkie Kaczątko” H. Ch. Andersena. Do akcji Głośnego czytania włączyły się również najmłodsze dzieci z naszej szkoły, z oddziału przedszkolnego. Jedna z mam przeczytała "Dobre rady - sowy mądrej głowy". Akcja będzie kontynuowana co miesiąc pod hasłem "Rodzice czytają dzieciom".

Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy , rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki oraz pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Głośne czytanie jest  dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzania czasu. Warto poświęcić na nie choćby 15 minut, będzie to duży sukces.

Nauczyciele Bibliotekarze