Dobiegła końca realizacja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Świetliczaki na tropie … zagadek”. Dzieci ze świetlicy w tym semestrze zrealizowały sześć ostatnich, interesujących zadań. Zajęcia bardzo podobały się Świetliczakom i chętnie w nich brały udział. Czekamy na następną edycję!

Ile jaskółek wiosnę zwiastuje? Świetliczaki obejrzały film dotyczący różnych gatunków ptaków, omówione zostały przysłowia związane z nimi. Dzieci wykonały prace plastyczne przedstawiające wybranego ptaka.

Ile jest kropek? Uczniowie poznali ciekawostki o Australii i jej rdzennych mieszkańcach - Aborygenach. Duże wrażenie wywarła na nich sztuka kropkowania, tą metodą wykonali bumerangi i sylwetki zwierząt.

Nie wszystko gwiazda co się świeci …?  Na zajęciach dzieci obejrzały prezentację „Nasza Galaktyka”. Dowiedziały się ciekawych informacji o kosmosie. Zajęcia zakończyły się wykonaniem wspólnie pracy plastyczno-technicznej Układ Słoneczny.

Kto na podium dzisiaj stanie? Rekordy zwierząt - dzieci z zainteresowaniem oglądały albumy i filmy dotyczące ciekawostek z życia zwierząt. Następnie wykonały prace plastyczne wybraną techniką, z których powstała księga rekordów „Naj” wśród zwierząt.

Czy ten obraz się rusza? Świetliczaki poznały jeden z najciekawszych kierunków w sztuce współczesnej op-art, który charakteryzuje się kombinacją linii dających geometryczne złudzenie optyczne, zmierzające do wywołania wrażenia głębi. Dzieci obejrzały prezentację na ten temat, a następnie wykonały własne prace plastyczne.

Paski, prążki czy kwiaty? Polska moda ludowa - uczniowie obejrzeli prezentację strojów ludowych charakterystycznych dla  poszczególnych regionów Polski. Stroje wyróżniały się  przede wszystkim  wielością barw oraz dodatkami, takimi jak paski, koronki, korale czy hafty.
Następnie kolorowali wybrany strój.