Klasy I – III realizowały projekt „Velvet . Piątka dla Natury”. Jego celem było wspieranie edukacji ekologicznej w szkole, aktywizowanie uczniów do zmieniania na lepsze najbliższego otoczenia i zaszczepienie w dzieciach wiary, że każde, nawet najdrobniejsze  działanie na rzecz natury może prowadzić do realnej zmiany na większą skalę. Projekt przyczyni się do rozwoju świadomości ekologicznej, która w przyszłości zaprocentuje w codziennych nawykach. Przeprowadzone zostały zajęcia z zakresu ochrony środowiska dotyczące  troski o drzewa, oszczędzania wody, segregowania odpadów, redukcji zużycia plastiku oraz zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. Uczniowie m.in. wykonali makiety lasu, oczyszczalnie wody oraz plakaty.