2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Dzień ustanowiony został przez przedstawicieli państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych 21 stycznia 2008roku. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie. Symbolem solidarności z „autystami” jest kolor niebieski.

A czym jest autyzm? To zaburzenie rozwojowe związane z nieprawidłową pracą mózgu. Osoby dotknięte autyzmem mają problemy z komunikacją, postrzeganiem świata czy prawidłowym rozumieniem relacji społecznych. My, jako społeczeństwo, musimy sobie uświadomić, iż nie jest to ani lepsze, ani gorsze spojrzenie na świat. Jest po prostu inne.

Społeczność naszej szkoły również aktywnie wzięła udział w Światowym Dniu Świadomości Autyzmu. Tego dnia uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko na znak solidarności z osobami z autyzmem.

Karolina Zimnicka i Małgorzata Linowska- Wasik