W dniach 7- 11 października  w naszej szkole miała miejsce wizyta w ramach projektu „Smart education. Explore CLIL by using Robotics” /Inteligentna Edukacja. Odkryj CLIL przy uzyżyciu robotyki./ programu ERASMUS+. Przybyli do nas uczniowie i nauczyciele z Litwy, Niemiec, Portugalii, Chorwacji i Włoch.

Pierwszego dnia, goście obejrzeli lekcje prowadzone przez nauczycieli z naszej szkoły. Jedną z nich była lekcja prowadzona przez K. Łyczak i R. Chlibiuk  „Robimy Kurs Prawa Jazdy z robotem”. Celem lekcji było wykorzystanie robotów w nauce języka angielskiego. Na początku lekcji uczniowie obejrzeli film o manewrach na drodze wykonywanych przez roboty,  poznawali podstawowe znaki drogowe i zasady bezpieczeństwa na drodze. Podczas lekcji uczniowie pracowali w grupach wykonując ćwiczenia interaktywne, korzystali z QR-kodów rozwiązując karty pracy i nazywali manewry, które wykonywały roboty. Wszyscy uczestnicy otrzymali Prawo jazdy, a zwycięska grupa upominki.