Złote Szkoły NBP to ogólnopolski program, który ma na celu propagowanie wiedzy ekonomicznej wśród uczniów. Inicjatywa ta została stworzona z myślą o przygotowaniu młodych ludzi do świadomego funkcjonowania w dzisiejszym świecie finansów oraz rozwijania ich postaw przedsiębiorczych i prospołecznych.

Każda edycja programu skupia się na konkretnym temacie z zakresu ekonomii i finansów, promując tym samym różnorodne aspekty tej dziedziny wśród uczniów.

Cieszymy się, że nasza szkoła ponownie bierze udział w Programie. Już w poprzedniej edycji nasze zaangażowanie zostało docenione, a tytuł Złotej Szkoły NBP stał się dla nas zaszczytnym wyróżnieniem.

W obecnej edycji, skupiamy się na temacie "Polski złoty w obiegu od 100 lat. NBP i jego funkcja emisyjna." Nasza Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej, pod opieką nauczycieli, aktywnie uczestniczy w programie, realizując określone zadania związane z tematyką ekonomiczną.

Program Złote Szkoły NBP to nie tylko okazja do zdobycia wiedzy ekonomicznej, ale również doskonała szansa dla uczniów na rozwijanie umiejętności interpersonalnych, kreatywności oraz pracy w zespole. Udział w programie daje również możliwość spotkania ekspertów z dziedziny ekonomii i finansów oraz zdobycia praktycznych umiejętności, które przydadzą się w przyszłości.

Zachęcamy wszystkich uczniów do aktywnego udziału w Programie Złote Szkoły NBP oraz do śledzenia naszych działań w ramach tej inicjatywy.