W drugim dniu VIII  Maratonu Czytelniczego, zaproszeni przez nas goście: Małgorzata Potocka – dyrektor Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu,  Mateusz Paluch – aktor Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, Joanna Nagay – z Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Magdalena Gliszczyńska – dziennikarka Radia Plus, Adam Miernik z Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu przeczytali naszym uczniom książki:  „Noskavery” Pawła Beręsewicza i „Hihopter” Małgorzaty Musierowicz i „Dom nie z tej ziemi” Małgorzaty Strękowskiej - Zaremby. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały fragmentów opowiadań,  po czym odpowiadałaby na zadawane pytania. Za poprawne odpowiedzi otrzymywali słodką niespodziankę.