Uczniowie z klasy I A wzięli udział w zajęciach z robotyki. Podczas zajęć, prowadzonych przez p. Renatę Chlibiuk, mogli poznać tajniki projektowania, budowania i programowania robotów z klocków LEGO. Zapoznali się ze zwierzętami – robotami z zoo m.in. słoniem, wilkiem, żyrafą, krokodylem, wężem oraz testowali te konstrukcje, sprawdzając czy poprawnie realizują przyjęte założenia.

Ponadto uczniowie w grupach rozwiązywali różne zadania z tematyki przyrodniczej, technicznej i z języka angielskiego. Za każde poprawnie wykonane zadanie otrzymywali punkty. Należy zaznaczyć, że grupy bardzo dobrze sobie radziły i mimo rywalizacji, bawiły się doskonale.

Prowadząca zajęcia podkreśliła, że nauka programowania uczy myślenia, analizowania informacji, wykorzystywania wiedzy w praktyce, kreatywności, samodzielności i umiejętności współpracy w zespole. Takie umiejętności są dzisiaj niezbędne w niemal każdym zawodzie, a także w otaczającym nas świecie i zachodzącymi w nim zmianami.

Był to czas nauki i świetnej zabawy. Bardzo chętnie wrócimy na kolejne zajęcia z robotyki.

Dziękujemy p. Renacie Chlibiuk za wspaniałe spotkanie.

M. Piechurska, M. Janas