W dniu 22 maja w Warszawie odbył się Finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy  o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym województwa mazowieckiego.  W konkursie wzięło udział 6 drużyn czteroosobowych (dwie dziewczynki i dwóch chłopców) z całego województwa mazowieckiego - zwycięzcy etapów rejonowych.  W turnieju brała udział zwycięska drużyna z etapu rejonowego (uczniowie PSP 2 w Radomiu) w składzie: Czerwiński Bartłomiej klasa 5a, Maj Amelia i Masiarz Nadia z klasy 5b oraz Sukiennik Patryk z klasy 5c. Turniej składał się z czterech konkurencji: jazda po rowerowym torze przeszkód oraz w miasteczku ruchu drogowego, rozwiązywanie testów dotyczących przepisów ruchu drogowego oraz praktycznego udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu w wypadku drogowym. Do tegorocznej edycji Turnieju zgłosiło się 400 drużyn ze szkół podstawowych z województwa mazowieckiego. Drużyna z naszej szkoły zajęła w klasyfikacji drużynowej czwarte miejsce.

Gratulujemy wszystkim osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów w przyszłym roku szkolnym.

Organizatorami Turnieju byli: Kuratorium Oświaty i Wychowania w Warszawie, Polski Związek Motorowy, Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu. Patronat honorowy: Wojewoda Mazowiecki, Automobilklub Polski, Komenda Stołeczna Policji

Opiekunowie: Aleksandra Kowal i Dariusz Chęć