Search

Let's become friends - Zostańmy przyjaciółmi

Kolejnym projektem eTwinning, nad którym uczniowie będą pracować przez cały rok szkolny jest projekt "Let's become friends" czyli "Zostańmy przyjaciółmi". Uczniowie realizować będą wiele zadań, mających na celu nawiązanie znajomości z uczniami z zagranicy oraz komunikowanie się z nimi w języku angielskim. Uczniowie mają swoje konta na portalu Twinspace, gdzie mogą pisać ze sobą na forum oraz na czacie. Mogą wgrywać swoje prezentacje, filmiki oraz oglądać prace zamieszczone przez innych uczniów ze szkół partnerskich. W tym projekcie współpracujemy z 20 szkołami z Włoch, Niemiec, Francji, Hiszpanii, Turcji, Czech, Estonii, Norwegii, Irlandii, Ukrainy, Malty oraz Litwy.

Pierwsze zadanie polegało na stworzeniu prezentacji multimedialnych o sobie zatytułowanych "All about me". W prezentacjach tych uczniowie przedstawili podstawowe informacje o sobie, następnie zamieścili je na portalu Twinspace, żeby uczniowie ze szkół partnerskich mogli się z nimi zapoznać. Poniżej kilka prezentacji wykonanych przez naszych uczniów:

 

PREZENTACJA 1

PREZENTACJA 2

PREZENTACJA 3

PREZENTACJA 4

PREZENTACJA 5

 

 

Euopejski Dzień Języków - słowniczki obrazkowe

Pomimo, że Europejski Dzień Języków już za nami, prace nad kolejnymi zadaniami w ramach projektu "European Day of Languages" nadal trwają. Uczniowie z naszej szkoły oraz uczniowie ze szkół partnerskich pracują obecnie nad zadaniem drugim, które polega na tworzeniu słowniczków obrazkowych z wybranymi wyrazami, napisanymi w języku ojczystym oraz angielskim.

 

Prace nad zadaniem są nadal w toku, ale już możemy obejrzeć pierwsze efekty.

Oto pierwsza prezentacja, przygotowana przez naszych uczniów z klasy trzeciej:

SŁOWNICZEK 1

A oto kilka pierwszych prezentacji uczniów ze szkół partnerskich:

SŁOWNICZEK 2

SŁOWNICZEK 3

SŁOWNICZEK 4

SŁOWNICZEK 5 

 

Jeszcze więcej kartek

A oto kolejne kartki, które przybyły do nas w ramach projektu "Europejski Dzień Języków" z Turcji, Chorwacji, Islandii, Hiszpanii, Niemiec, Anglii, Macedonii oraz z partnerskiej szkoły w Polsce.

Europejski Dzień Języków - wysyłanie kartek

26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Z tej okazji nasza szkoła została koordynatorem projektu eTwinning "European Day of Languages", mającego na celu przybliżenie uczniom tego święta. W ramach projektu uczniowie mają do wykonania szereg zadań, promujących znajomość języków obcych. W projekcie tym współpracujemy m.in. ze szkołami z Włoch, Portugalii, Słowenii, Chorwacji, Turcji, Francji, Czech, Grecji. 

Pierwsze zadanie polegało na wykonaniu kartek z wybranymi wyrazami lub zwrotami napisanymi w języku ojczystym i języku angielskim. Kartki były następnie wysyłane do szkół partnerskich z całej Europy. Podczas wykonywania kartek, uczniowie nie tylko świetnie się bawili, ale także szlifowali swój angielski. Otrzymane kartki umożliwią uczniom zapoznanie się również z innymi językami europejskimi.

Oto kartki wykonane przez naszych uczniów, gotowe do wysłania za granicę:

 

A oto kilka pierwszych kartek, które dotarły do nas ze szkół partnerskich:

 

Poniżej kilka zdjęć, dokumentujących pracę uczniów nad projektem:

Portugalia

 

Chorwacja

 

Czechy

 

Słowenia

 

Turcja

 

Oraz oczywiście nasi uczniowie z PSP 2

Podsumowanie projektów - 2016/2017

W roku szkolnym 2016/2017 pracowaliśmy nad projektami:

  • Animal sounds in Day of European Languages” („Odgłosy zwierząt w Dniu Języków Europejskich”)
  • „We love tales” („Kochamy opowieści”)
  •  „School in my heart” („Szkoła w moim sercu”)
  • Let’s become friends”
  • “Games childhood grandparents”
  • “International autumn tree”
  • “International christmas tree”
  • “International spring tee”

Czytaj więcej...

Additional information