„International autumn tree” - "Międzynarodowe drzewko"

We wrześniu 2016 r. rozpoczęliśmy prace nad nowym projektem „International autumn tree”. W ramach tego projektu współpracujemy ze szkołami z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Chorwacji, Rumunii, Belgii, Grecji, Włoch, Turcji, Litwy, Czech, Litwy, Słowacji, Bułgarii, Estonii, Serbii, Polski.

Pierwszy etap projektu zakłada przygotowanie jesiennych liści i przesłanie do szkół partnerskich. Liście nadesłane ze szkół partnerskich są na bieżąco zamieszczane na jesiennym drzewie na tablicy eTwinning. Kolejne etapy zakładają przygotowanie świątecznych symboli i letnich kwiatów.

Projekt - zamki

• Projekt “Castle in Europe” (Europejskie zamki”) współpracowaliśmy ze szkołami z Hiszpanii, Portugalii, Grecji i Polski. Uczniowie wykonali rysunki i zdjęcia znanych polskich zamków. Napisali i przetłumaczyli na język angielski legendy z nimi związane. Poznaliśmy również zamki europejskie.

Projekty - kartki świąteczne

• Projekty “The spring is coming!Let’s send Easter/spring cards” i “Christmas cards”

Współpracowaliśmy min. ze szkołami z Hiszpanii, Grecji, Cypru, Turcji, Węgier, Chorwacji, Bułgarii, Rumuni, Litwy, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Hiszpanii, Francji, Włoch, Estonii, Słowenii, Rumuni, Słowacji i Czech i Polski

W ramach projektu uczniowie przygotowywali kartki świąteczne dla swoich kolegów i koleżanek z zagranicy. W szkole został przeprowadzone konkursy na najoryginalniejsze kartki i życzenia świąteczne w klasach IV-VI. Spotkały się one z bardzo dużym zainteresowaniem. Na kole eTwinning uczniowie przygotowali wybrane kartki do wysłania. Każda ze szkól partnerskich otrzymała kilka kartek. Do nas również dotarły prace z zagranicy. Zostały one wywieszone na świątecznych tablicach.

Projekt eTwinning - pory roku

• Przy realizacji projektu How life changes from season to season („Jak zmienia się życie wraz z porami roku”) nawiązaliśmy współpracę ze szkołami z Hiszpanii, Francji, Grecji, Turcji, Estonii, Gruzji i Polski. Głównym założeniem projektu jest ukazanie zmian, jakie zachodzą w przyrodzie, modzie, jadłospisie w związku ze zamianami pór roku. Uczniowie wykonali  piękne zdjęcia polskich krajobrazów, wiosennych strojów i zdrowych potraw.

Nowe projekty

Nasza szkoła przystąpiła do kolejnych projektów europejskiego programu eTwinning:

1. How life chcanges from season to season / Jak zmienia się życie podczas pór roku
  2. Christmas cards and greetings / Świąteczne kartki i pozdrowienia
  3. Castles in Europe / Zamki w Europie

Wśród krajów partnerskich znajdują się: Grecja, Francja, Turcja, Hiszpania, Estonia i Gruzja. Zadaniem uczniów będzie kolejno: przedstawić zmiany, które dokonują się wraz z porami roku np. pogoda, jedzenie, ubrania, święta itp., zrobić zdjęcia, prezentacje, nagrać piosenki; przygotować bożonarodzeniowe kartki i napisać życzenia do rówieśników z partnerskich krajów; wykonać zdjęcia i rysunki zamków, które znajdują się w okolicy miejsca zamieszkania.

Zapraszamy uczniów do pracy nad projektami!

Więcej artykułów…

1. Projekty