„Dzieci rodzą się ze skrzydłami. Nauczyciele pomagają im je rozwinąć.”

Janusz Korczak

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony był w naszej szkole 13 października 2022 r. Z tej okazji odbyła się uroczystość szkolna z udziałem dyrekcji szkoły, nauczycieli, rodziców, uczniów i zaproszonych gości.

W części oficjalnej można było wysłuchać przemówień okolicznościowych oraz oklaskiwać nauczycieli i pracowników obsługi wyróżnionych przez dyrektora szkoły. W części artystycznej uczniowie dziękowali swoim nauczycielom tańcem, śpiewem, występami teatralnymi. Pięknie zaprezentował się teatrzyk "Bajkoludki” przygotowany przez p.A.Dolegę i p.M.Piechurską. Uczniowie klas ósmych przedstawili scenki z życia szkolnego. A dzieci z oddziału „0”, pod kierunkiem p.D.Krupińskiej, uroczo zatańczyły taniec „ Ty i ja”, do którego zaprosiły dyrekcję szkoły. Zaśpiewały również piosenkę, której tekst był specjalnie przygotowany na tę okoliczność. Wszystkim występującym należały się ogromne brawa!

Uroczystość zakończyła się ogłoszeniem wyników konkursu plastycznego  pt. „Mój Nauczyciel w karykaturze”. Wygrała karykatura pana Andrzeja Szczepanika w wykonaniu uczennicy klasy 7 B, Nadii Szczepaniak. Galerię wszystkich prac konkursowych można było obejrzeć po zakończeniu uroczystości.

Wręczane przez uczniów kwiaty i składane życzenia na pewno były pięknym podziękowaniem za trud nauczycieli włożony w edukację.

Opracowała: Hanna Walczak