Jak co roku obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day). To akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

Uczniowie przystroili szkołę własnoręcznie zrobionymi plakatami. Na wybranej lekcji wszyscy uczniowie klas 3 - 8 pisali krótki egzamin z tabliczki mnożenia (5 przykładów). Na długiej przerwie trzy Komisje Egzaminacyjne (pierwsza : Jakub Czajka , Hanna  Jakóbowska, Zuzia Dobrzańska ; druga : Szymon Gomuła, Emil Matysiak, Eryk Kiełbasa; trzecia: Kamila Chołuj, Oliwier Banasiak – ucz. kl. 6c) dodatkowo egzaminowały nauczycieli, obsługę szkoły. Taka zamiana ról jest zazwyczaj bardziej stresująca dla… dorosłych.

Koordynator akcji – Alicja Kościowska