Co roku 15 września w ramach Międzynarodowego Dnia Kropki uczniowie i nauczyciele na całym świecie organizują wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać swoje mocne strony i je zaprezentować.  W obchody Dnia Kropki zaangażowała się także społeczność naszej szkoły. W bibliotece szkolnej świętowaliśmy nie tylko powstanie znaku interpunkcyjnego, ale pragnęliśmy pobudzić dziecięcą wyobraźnię. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania „Kropka” Petera H. Reynoldsa, które zaprezentowała Iga Sasin z kl. 8 b. Dowiedziały się,  jak zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła wszystkim, że każdy z nas ma jakieś ukryte talenty, które czekają na nasze odkrycie. Podczas spotkania dzieci tworzyły plastyczne pejzaże,  rozmawiały o swoich zainteresowaniach, pasjach. Na przerwach uczennice z kl. 8 b (Iga i Olga) prosiły nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów o dokończenie zdania „Chcę być … i kropka”, odpowiedzi zapisywano na przygotowanych kolorowych kropkach. Wszystkie wypowiedzi zostały zaprezentowane wraz z pracami plastycznymi na szkolnym korytarzu.  Wielu uczniów i pracowników szkoły zadbało o to, by na elementach garderoby pojawiły się kropki. Było wesoło, ciekawie i emocjonująco!