Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie edukacyjnym oraz konkursie na najlepszą pracę  „Dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne”. Ideą  tego projektu jest krzewienie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród młodych Polaków. Wiedza ta stanowi parasol ochronny przed zdarzeniami, które mogą nas spotkać każdego dnia. „Projekt z ZUS” zwraca też uwagę młodzieży na zasadę solidaryzmu społecznego, potrzebę ubezpieczenia się w czasie aktywności zawodowej i konieczność indywidualnego dbania o emerytalna przyszłość. Do konkursu zakwalifikowano pracę Weroniki Wójcik i Gabrieli Szarugi (kl.8c) – w kategorii plakat oraz pracę Anny Glińskiej i Emilii Pytlewskiej (kl.8a) – w kategorii komiks. Opiekunem projektu była p. Alicja Kościowska.

Jest nam bardzo miło poinformować, że praca Anny Glińskiej i Emilii Pytlewskiej otrzymała wyróżnienie w etapie wojewódzkim, który odbył się w Oddziale ZUS w Płocku.

Alicja Kościowska