Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Hasłem Tygodnia Bibliotek 2022 jest „Biblioteka - świat w jednym miejscu”. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

W tych dniach zapraszamy najmłodszych do biblioteki szkolnej, gdzie podczas długiej przerwy starsi uczniowie będą czytać "Ciumkowe historie". Przygody Ciumków to cykl książek z gatunku literatury dziecięcej autorstwa Pawła Beręsewicza. To seria, która nie tylko rozśmiesza do łez, ale też zmusza do przemyśleń. Miłych chwil w bibliotece życzą nauczyciele bibliotekarze.