W dniu 20 kwietnia uczniowie klas VII i VIII naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Głównym celem był udział w laboratoriach fizycznym i chemicznym prowadzonych w CNK. Tematem zajęć z fizyki była „Nauka na chłodno” i eksperymenty w niskich temperaturach z użyciem ciekłego azotu. Uczniowie pracowali pod okiem doświadczonych laborantów pracujących w Centrum Nauki. Wykonywali doświadczenia, pracowali metodą projektu. Wyciągali wnioski na podstawie wykonanych pomiarów i obserwacji. W przerwie pomiędzy zajęciami wszyscy zwiedzali wystawę, każdy miał czas na posiłek i drobne zakupy na miejscu. Tematem zajęć z chemii było „Morderstwo w Centrum Nauki”. Uczniowie wykonali doświadczenia i eksperymenty w celu wykrycia domniemanego sprawcy fikcyjnego zdarzenia. Wszyscy byli bardzo zainteresowani, ciekawi wyników badań. Samodzielnie przygotowywali projekt doświadczenia, preparaty do badań, pracowali w małych 2 osobowych zespołach  oraz według podanych wcześniej zasad bezpieczeństwa. W drugiej części wycieczki, po południu zwiedzaliśmy Muzeum Narodowe i byliśmy na Placu Józefa Piłsudskiego. Do Radomia wróciliśmy bezpiecznie, pełni niezapomnianych wrażeń około godziny 19.00.

Dariusz Chęć i Anna Bałękowska – opiekunowie