„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

16 marca 2022 r. w poczet czytelników przyjęliśmy uczniów klas pierwszych. Podczas uroczystości pasowania przybliżono dzieciom postać patrona szkoły - Hansa Christiana Andersena i jego twórczość. Dzieci zapoznały się z zasadami obchodzenia się z książką, obejrzały przestawienie oparte na motywach baśni Andersena, w wykonaniu teatrzyku Bajkoludki (kl. 2a i 3a pod kierunkiem Anny Dolegi i  Marioli Piechurskiej). Po złożeniu uroczystej przysięgi Dyrektor Szkoły Marek Sternalski i pani wicedyrektor Ewa Smardz pasowali pierwszaków na czytelników szkolnej biblioteki. Nowi czytelnicy w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej Instytutu Książki  „Mała książka - wielki człowiek” pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki otrzymali książki z krótkimi opowiadaniami. Zaproponowane teksty - napisane przez ekspertów i praktyków – przyczynią się do rozwoju wyobraźni, będą wspierać ich rozwój moralny, duchowy i umysłowy. Wskażą ogromne korzyści płynące ze wspólnego czytania i rolę rodzica w stawianiu przez dziecko pierwszych kroków w samodzielnym czytaniu, udzielą rad – jak ułatwiać naukę, a trudności przemieniać w wyzwania i dobrze się przy tym bawić.

Zapraszamy do biblioteki, życzymy przyjemnego spędzenia czasu z książką i z rodzicami!

Nauczyciele Bibliotekarze