Kolejnym projektem eTwinning, nad którym uczniowie będą pracować przez cały rok szkolny jest projekt "Let's become friends" czyli "Zostańmy przyjaciółmi". Uczniowie realizować będą wiele zadań, mających na celu nawiązanie znajomości z uczniami z zagranicy oraz komunikowanie się z nimi w języku angielskim. Uczniowie mają swoje konta na portalu Twinspace, gdzie mogą pisać ze sobą na forum oraz na czacie. Mogą wgrywać swoje prezentacje, filmiki oraz oglądać prace zamieszczone przez innych uczniów ze szkół partnerskich. W tym projekcie współpracujemy z 20 szkołami z Włoch, Niemiec, Francji, Hiszpanii, Turcji, Czech, Estonii, Norwegii, Irlandii, Ukrainy, Malty oraz Litwy.

Pierwsze zadanie polegało na stworzeniu prezentacji multimedialnych o sobie zatytułowanych "All about me". W prezentacjach tych uczniowie przedstawili podstawowe informacje o sobie, następnie zamieścili je na portalu Twinspace, żeby uczniowie ze szkół partnerskich mogli się z nimi zapoznać. Poniżej filmik oraz kilka prezentacji wykonanych przez naszych uczniów:

PREZENTACJA 1

PREZENTACJA 2