Wystawa Interaktywna MÓZG 2020

"To czego nie widać" to tytuł tegorocznej Wystawy Interaktywnej MÓZG 2020 zorganizowanej w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu. Uczestniczyli w niej uczniowie klas VII. W tym roku organizatorzy przygotowali doświadczenia związane z takimi zagadnieniami jak: magnetyzm (kuchenka indukcyjna i lewitujący silnik solarny), alternatywne źródła energii z panelem słonecznym, efekty odbicia z laserem zielonym, siła wiatru, działko Gaussa, grawitacja oraz nieuchwytnymi: przykłady sztucznych inteligencji, wirtualna i rozszerzona rzeczywistość. Uczniowie klas VII naszej szkoły aktywnie uczestniczyli podczas zwiedzania wystawy, brali udział w eksperymentach prowadzonych wspólnie z uczniami Zespołu Szkół Technicznych.

Opiekun: Dariusz Chęć