Uczniowie klas 7a i 7b wzięli udział w lekcji otwartej "Healthy Dose of Social Media". Lekcja miała na celu zapoznanie uczniów z tematyką projektu Erasmus+, w którym nasza szkoła bierze udział, jak również ukazanie pozytywnego i negatywnego wpływu mediów społecznościowych na nasze życie, kształtowanie umiejętności krytycznej analizy i oceny przekazów medialnych oraz kształtowanie umiejętności rozpoznawania niebezpieczeństw płynących z kontaktu z negatywną informacją medialną. Zajęcia łączyły elementy języka angielskiego z technikami informacyjno-komunikacyjnymi. Uczniowie przy pomocy różnych urządzeń technicznych (komputer, tablica interaktywna, telefony komórkowe) wykonywali zadania w języku angielskim dotyczące tematyki mediów społecznościowych. Na koniec uczniowie w grupach wykonali i zaprezentowali plakaty przedstawiające wady i zalety mediów społecznościowych. Dzieci mogły również ocenić lekcję, korzystając na swoich telefonach z platformy Answergarden. Wszystkie oceny uczniów były pozytywne.