Konkurs Pięknego Czytania

Dnia 22 lutego 2019r. odbył się etap szkolny Konkursu Pięknego Czytania. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności pięknego czytania, kształtowanie kultury czytelniczej, rozwijanie twórczych talentów oraz propagowanie czytelnictwa. Do konkursu przystąpili uczniowie z klas 1-8. Prezentowali wybrany przez siebie fragment prozy z kanonu literatury pięknej.

Jury w składzie ( Józefina Młynarska, Beata Rojek, Sława Sowa, Renata Janikowska, Renata Kowal, Hanna Walczak, Ilona Górniewska i Katarzyna Kosmala) oceniało: płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość i dykcję, interpretację tekstu i ogólne wrażenie artystyczne.

W wyniku przeprowadzonego konkursu w etapie regionalnym naszą szkołę będą reprezentować: Smołuch Szymon z kl. 1b, Kalinowska Julia z kl. 4a, Mateusz Głogowski z kl. 6c i Adam Grzegorczyk z kl. 7b.

Wyróżniono: Dobrzańską Zuzannę z kl. 2c , Kurysa Dawida z kl.2b, Ostrowska Zuzanna z kl. 4c, Urbański Tymoteusz z kl. 3a, Kowalczyk Oliwia z kl. 5a, Dominika Niedziałek z kl.5c, Zabroń Amelia z kl. 5e, Boniecka Oliwia z kl. 6c, Jabłoński Krystian z kl. 5a, Brejtkop Milena z kl. 7b i Drabik Nadia z kl. 8a.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy, nagrodzonym gratulujemy. Powodzenia w kolejnym etapie.