Wizyta partnerska w Grecji

W dniach 24 -28.09.2018r. w ramach projektu „A healthy dose of Social Media” Erasmus+, delegacja uczniów i nauczycieli PSP 2 przebywała z wizytą partnerską w greckiej  szkole w Heraklion. Podczas pobytu  uczniowie i nauczyciele zwiedzili szkołę, uczestniczyli w zajęciach z greckimi uczniami. Nauczyciele prowadzili zajęcia „Poznajemy nasze kraje poprzez media społecznościowe”. W czasie pracy nad projektem uczniowie ze szkół  z Litwy, Niemiec, Polski, Grecji i Portugalii prezentowali I część  e-booka „Dzień bez mediów społecznościowych” natomiast nauczyciele  omawiali kolejne zadania wynikające z wniosku oraz ustalali terminy wizyt. Następnego dnia odbyło się zwiedzanie miasta Heraklion z przewodnikiem oraz wykorzystując interaktywne technologie. Bardzo interesująca była wizyta w Fundacji Badań i Technologii w Heraklionie. W ciekawy sposób zaprezentowano innowacyjne technologie ICT, interaktywne aplikacje i inteligentne technologie używane do celów edukacyjnych a także w życiu codziennym. Kolejnym zwiedzanym miejscem było Knossos, pałac i starożytna cywilizacja miejska. Wszyscy uczestnicy projektu brali udział w oficjalnej wizycie z władzami lokalnymi regionu Krety. W miejscowości Chania grupa Erasmusa odwiedziła muzeum drukarstwa a podczas zajęć edukacyjnych zapoznała się z procesem i etapami drukowania. Uczniowie mogli własnoręcznie wydrukować wizytówkę na zabytkowej maszynie. Nasi uczniowie mogli doświadczyć greckiej gościnności mieszkając u rodzin swoich rówieśników. Podczas wizyty nawiązali przyjaźnie, które podtrzymują korzystając z mediów społecznościowych.