Rodzice czytają pierwszakom

W dn. 5.01.2018 r. w ramach akcji „ Cała Polska czyta dzieciom” klasę I A odwiedziła mama Jasia p. Kinga Olbromska- Miłosz, która przeczytała dzieciom „Opowieść o Bazyliszku” i „Krótkowzroczną żyrafę”. Podczas spotkania mama rozmawiała z dziećmi o treści przeczytanych książek, zadawała szczegółowe pytania, pokazała im mapę Polski oraz zaprosiła do wskazywania miejscowości na mapie i  do  powtarzania śmiesznych fragmentów opowiadania. Uczniowie świetnie sobie poradzili ze wszystkimi zadaniami i co najważniejsze bardzo dobrze się przy tym bawili. Na koniec wykonali ciekawe i kolorowe ilustracje, które zostały umieszczone na wystawce klasowej. Pierwszaki czekają z niecierpliwością na kolejne spotkanie i marzą o tym, aby to właśnie ich mama lub tata stanęli w drzwiach z ciekawą książką.

Mariola Piechurska