SPOTKANIE INTEGRACYJNE UCZNIÓW, RODZICÓW I WYCHOWAWCÓW KLAS 0-1

We wtorek, 5 września 2017 r. o godz.17 odbyło się w naszej szkole spotkanie integracyjne rodziców i uczniów klas 0-1, w ramach projektu „Tydzień Integracji". Na hali sportowej zebrali się uczniowie klas 0 A, 1 A, 1 B ,1C , ich rodzice oraz wychowawcy.

Po przywitaniu zebranych rozpoczęliśmy zabawę od pląsu „Przybij piątkę”, przy którym wszyscy musieli się ze sobą poznać i powitać, potem bawiliśmy się wyśmienicie przy pląsie „ Głowa, ramiona , kolana, pięty”. Dzieci rywalizowały z rodzicami, starały się wykonywać zadanie bezbłędnie i coraz szybciej. Śmiechu przy tym było dużo, bo zdarzały się śmieszne pomyłki
z pokazywaniem.

Po pląsach zaczęliśmy gry i zabawy ruchowe. Na początku była zabawa z kocykami. Każdy rodzic musiał przeciągnąć na kocyku swoje dziecko dookoła pachołka. Zabawa wymagała dobrej współpracy rodzica z dzieckiem. Zaraz potem były skoki z szarfą, rodzice z dziećmi  mieli przewiązane nogi szarfą, co im utrudniało dotarcie do mety. Było bardzo zabawnie podczas tej konkurencji. Następnie był slalom z piłką- dzieci kontra rodzice, zamiana miejsc. Później dzieci oraz rodzice utworzyli tunele poprzez które szybko podawali piłki górą, dołem, lewą i prawą stroną. Wśród wszystkich uczestników panowała wielka rywalizacja. Ostatecznie wygrały dzieciaki, które były przeszczęśliwe z osiągniętych wyników. Po wyczerpujących zawodach zaprosiliśmy wszystkich do zabawy z chustą „Klanzy”.

A na koniec wszyscy pożegnaliśmy się „ Iskierką”. Wspólnie spędzony czas  minął bardzo szybko, w sympatycznej atmosferze. Ponadto uczniowie klas 0-1przez cały tydzień współpracowali i integrowali się ze sobą m.in. zwiedzali szkołę, malowali swoje portrety, wykonali drzewa integracji oraz „owocowe obrazki".

M. Piechurska, D. Krupińska, D. Banaszek, E. Kozieł