Wieczór kolęd i pastorałek

Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi Świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to Święta, którym towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Była to również okazja do wspólnego kolędowania w naszej szkole.  Już kolejny raz „Wieczór kolęd i pastorałek” odbył się 8 stycznia 2020r. Ten wyjątkowy czas  rozpoczęli uczniowie kl.1a i kl.3a wraz z rodzicami i wychowawcami kolędą: „Bóg się rodzi” i pastorałką: „Jezus Malusieńki”. Nasi najmłodsi wykonawcy  wraz z rodzicami oraz dyrektorem szkoły i wychowawcą wykonali pląs: „Świeci gwiazdka”. Kl.1b i kl.2b oraz rodzice zatańczyli nam: „Chojkę”. Mikołaj Gałązka  i Lena Garbarczyk wykonali kolędy na swoich instrumentach. Nie zabrakło też kolęd zaśpiewanych solo. Dziękujemy kl. 2a, 2c, 3b, 4b,5a, 5c, 6e za wspaniałe występy. Dziękujemy wszystkim za wspaniały wieczór, ciepłą atmosferę, a przede wszystkim za miło spędzony  czas. Na zakończenie wszyscy uczestnicy wykonali pastorałkę: „Świeć gwiazdeczko”.

Niech miłość i pokój zagoszczą wśród nas. Bądźmy zawsze dobrzy dla ludzi. Zapraszamy za rok.

Katarzyna Kosmala, ks .Michał Szeląg, Anna Dolega, Mariola Piechurska

Mistrzowie Polski w boksie

Jakub Lis - uczeń klasy 8a wraz z byłym uczniem naszej szkoły Jackiem Mordką - najmłodszym trenerem w Polsce – zdobył tytuł mistrza Polski młodzików w boksie 2019 w kategorii do 105 kg. Jacek Mordka posiadał licencję trenerską od 10 miesięcy. Mistrzostwa były organizowane we wrześniu w Łomży przez klub Tiger Łomża. Wystartowało 156 zawodników z 68 klubów. W półfinale Kuba wygrał z Pawłem Trądem z Olimpu Szczecin, a w finale zwyciężył Bartosza Szumilasa z Ringu Busko-Zdrój, który trenuje od dwóch lat. W półfinale jak i w finale pokonał przeciwników w 2 rundzie. Jakub trenuje od kilku miesięcy w Zamłyniu Z.A Kombud S.A Radom.

Gratulacje!

Spotkania z rodzicami

22 stycznia w środę o godz. 17.00 odbędą się zebrania wychowawców z rodzicami uczniów klas 4-8. Wszyscy nauczyciele uczący w tych klasach pełnią dyżur pedagogiczny w godzinach 17.00-18.30.

23 stycznia w czwartek o godz. 17.00 odbędą się spotkania wychowawców pierwszego etapu edukacyjnego z rodzicami. Nauczyciele języków obcych i muzyki pełnią dyżur pedagogiczny w dniu 22 stycznia o godz. 17.00-18.30.

Nowości książkowe

Drodzy uczniowie i nauczyciele!

Biblioteka szkolna zakupiła w tym roku rekordową liczbę książek – 500 szt., (zapraszamy do galerii), dlatego zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły do sięgnięcia po dobrą książkę, źródło relaksu i przyjemności, szczególnie w okresie długiej przerwy świątecznej, która już niebawem. Osoby, które mają wypożyczoną lekturę lub książkę na konkurs mogą wypożyczyć dodatkową.

Nieprzekonanych jeszcze do czytania zachęcamy w sposób szczególny. Koniecznie sprawdź, że warto czytać! To wkręca jak dobra zabawa!

Zapraszamy do biblioteki i życzymy zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i Dobrego Roku 2020.

Choinka na deptaku 2019

W dniu 15.12.2019 r. nasza szkoła wzięła udział w Konkursie na najładniej ubraną choinkę 2019 r. Ozdoby choinkowe przygotowali  uczniowie  klasy 3b wraz z rodzicami na wspólnych warsztatach. Wspólne chwile spędzone zarówno przy przygotowaniu dekoracji, jak i strojeniu drzewka, dostarczyły wielu miłych chwil i pozwoliły poczuć atmosferę zbliżających się Świąt. Nasza choinka wyglądała pięknie.

Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie, szczególnie dzieciom i rodzicom.

Wychowawca : Dorota Banaszek