Search

Wystawa o grzybach i jesienny spacer po Radomiu

W dniu 17 .X.18 r. uczniowie klasy II c i III a wybrali się na  wystawę „Poznaj Grzyby – Unikniesz Zatrucia” zorganizowaną przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Radomiu wraz z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych.  Podczas  spotkania uczniowie mogli dowiedzieć się na czym polega praca leśnika, zapoznać się z zasadami zbierania grzybów i jak zapobiegać zatruciom grzybami, przypomnieli sobie zasady bezpiecznego zachowania się w lesie. Wycieczkę zakończył spacer, podczas którego uczniowie mogli zobaczyć najstarsze zakątki naszego miasta.

A. Dolega, E. Kozieł

Dzień Seniora w Domu Kultury Borki

W dniu 12 października 2018r. odbyła się coroczna impreza organizowana przez Dom Kultury „Borki” pod nazwą Dni Seniora. Spotkanie uświetniły występy dzieci z klas 0, IIA i IIIA naszej szkoły, które przygotowały wiersze, piosenki i tańce. Występ podobał się zgromadzonej publiczności. Uczniowie otrzymali gromkie brawa, a w nagrodę za włożony trud otrzymali słodycze. Było to spotkanie łączące pokolenia. Wszyscy bawili się świetnie, a życzenia zdrowia i długich lat życie płynęły bez końca.

M. Piechurska, A. Dolega, D. Krupińska

„Poznaj Grzyby – Unikniesz Zatrucia”

W dn.16 października 2018r. dzieci z kl. II A i II  B uczestniczyły w wystawie „Poznaj Grzyby – Unikniesz Zatrucia” zorganizowanej przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Radomiu wraz z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych. Celem wystawy było upowszechnienie wiedzy na temat grzybów jadalnych, niejadalnych, trujących oraz zasad bezpiecznego grzybobrania. W ciekawej aranżacji leśnej uczniowie mogli obejrzeć około 60 sztuk atrap grzybów w skali 1:1, pogrupowanych pod względem podobieństwa zewnętrznego. Odwiedzający ekspozycję  mogli usłyszeć odgłosy lasu oraz obejrzeć aranżację z roślin runa leśnego i drzewek leśnych dzięki czemu poczuli się jak w prawdziwym lesie. Wydarzeniem towarzyszącym wystawie była Ogólnopolska Wystawa Rysunku Satyrycznego pod Patronatem Honorowym Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych „Stop Zaśmiecaniu Lasów” przygotowana przez leśników we współpracy ze Stowarzyszeniem Polskich Artystów Karykatury. Ponadto uczniowie obejrzeli film edukacyjny o budowie grzybów, zasadach zbioru grzybów i jak zapobiegać zatruciom.

M. Piechurska, D. Banaszek

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

12 października 2018r. odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Edukacji Narodowej.  To dzień szczególny dla  nauczycieli, pracowników obsługi. Uczniowie złożyli podziękowania za najcenniejszy i najtrwalszy podarunek, jaki można dać dziecku – wykształcenie.

Na wstępie zabrał głos dyrektor szkoły p. Marek Sternalski, który skierował do grona pedagogicznego oraz pracowników administracji i obsługi wiele ciepłych słów, życząc dużo sił do podejmowania wyzwań jakie czekają nas w pracy z dziećmi i młodzieżą. Wręczył Nagrody Dyrektora za szczególne osiągnięcia pracownikom szkoły. Następnie Dyrektor Kuratorium Oświaty p. Krzysztof Szewczyk również złożył życzenia uczniom i wszystkim pracownikom szkoły. Głos zabrali również były dyrektor szkoły p. Mieczysław Żelazny oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Wszyscy życzyli samych sukcesów i wytrwałości w pracy. Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu klas 0, IIA i IIIA. Wierszem, piosenką i tańcem mali artyści podziękowali za pracę i trud włożony w wychowanie nowych pokoleń. Gromkie oklaski były najlepszym podziękowaniem dla artystów.

Wszystkim nauczycielom, wychowawcom i pracownikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy opiekuńczej, wychowawczej i dydaktycznej.

M. Piechurska

Ćwiczenia oddechowe w terapii logopedycznej

Oddychanie będące naturalną i niezbędną do życia czynnością fizjologiczną, stanowi także ważny czynnik warunkujący prawidłowy rozwój i funkcjonowanie aparatu artykulacyjnego.

Za prawidłowy sposób oddychania, a zarazem najbardziej pożądany uznaje się oddychanie żebrowo- brzuszne , które umożliwia głęboki wdech i powolny długi wydech, podczas którego ma miejsce wypowiedź.

Czytaj więcej...

Podkategorie

Additional information