Finał XVII Regionalnego Konkursu Matematycznego MAŁY MISTRZ MATEMATYKI

Dnia 22 maja 2019 roku o godzinie 13.00 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Hansa Christiana Andersena w Radomiu odbył się Finał XVII Regionalnego Konkursu Matematycznego,, Mały Mistrz Matematyki” dla klas III.

Konkurs objęty był patronatem Prezydenta Miasta Radomia oraz Radomskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.

Celem konkursu było:

-        rozwijanie zainteresowań matematycznych,

-        rozwiązywanie i rozstrzyganie ciekawych problemów z różnych dziedzin matematyki,

-        motywowanie uczniów do osiągania sukcesów i kształtowania właściwych relacji wobec niepowodzeń,

-        budowanie wysokiej samooceny,

-        nawiązywanie nowych kontaktów koleżeńskich poprzez udział w konkursach międzyszkolnych.

W finale wzięło udział 31 uczniów z różnych szkół Radomia, Orońska i Mazowszan.

Finaliści musieli zmierzyć się z 15 zadaniami o podwyższonej skali trudności, wykraczającymi poza nową podstawę programową. Wykazali się umiejętnościami logicznego i krytycznego myślenia, abstrahowania i matematycznego analizowania oraz zastosowaniem w praktyce wiadomości matematycznych.

Najlepszymi okazali się:

I miejsce – Szymon Zając z PSP nr 18 w Radomiu,

II miejsce – Nikodem Bińkowski z PSP nr 4 w Radomiu,

III miejsce ex aequo – Jakub Kalinowski z PSP nr 2 w Radomiu,

Kacper Świątek z PSP w Mazowszanach.

Gratulujemy!

Sukces Oliwii na Mistrzostwach Świata

Po spektakularnym sukcesie na Mistrzostwach Polski Oliwia Boniecka uczennica klasy 6 c osiągnęła kolejny ogromny sukces, tym razem na Mistrzostwach Świata. W dniu 11.05. 2019 r. w Budapeszcie na Węgrzech odbyły się Mistrzostwa Świata Fit-Kids. Oliwia stanęła na najwyższym podium wygrywając i zdobywając złoty medal w kategorii duet. Godnie reprezentowała nasz kraj i wróciła z medalem na piersi i pucharem w dłoni.

Wielkie gratulacje dla Mistrzyni Świata!

I miejsce w konkursie BRD!

Reprezentacja w składzie: Ola Zaniat 6a, Norbert Zagórski 6c i Patryk Kartasiński 6c zdobyła 1 miejsce w XXII Międzypowiatowym Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego "BEZPIECZNA DROGA" zorganizowanym przez MDK, WORD, KM Policji, OKSP Moto - Led w Radomiu pod patronatem Prezydenta Miasta. Patryk Kartasiński zdobył 1 miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

Gratulujemy!

Aleksandra Kowal i Dariusz Chęć

Szkolny Konkurs Ortograficzny

13 maja odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas III oraz  klas II. Dzieci zmierzyły się z ortografią i interpunkcją w tekście o tematyce ekologicznej, uwzględniającym wszystkie trudności ortograficzne występujące w języku polskim.

I miejsce zdobył Jakub Kalinowski  z klasy III a

II miejsce Wioletta Wlazlowicz z klasy III b

III miejsce Amelia Pawlak  z klasy III b

Wyróżnienie uzyskał uczeń z klasy II b Nikodem Gryza, który napisał dyktando bezbłędnie.

Laureatom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Elżbieta Bińkowska, Dorota Banaszek

SPOTKANIE Z BIBLIOTEKARKĄ Z MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ

W piątek dnia 17maja 2019 roku  klasę II A w ramach projektu „Poznajemy różne zawody” odwiedziła pani Kinga Olbromska- Miłosz bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 16 w Radomiu. Celem spotkania było: zapoznanie z zawodem bibliotekarza, rozbudzenie zainteresowania książkami, rozwinięcie potrzeby chodzenia do biblioteki.  Na początku uczniowie przeprowadzili wywiad  na temat zawodu, spytali na czym polega praca bibliotekarza, dlaczego Pani wybrała ten zawód, co ją najbardziej cieszy  i ciekawi w pracy z czytelnikami. Pani Kinga przyniosła ciekawe, kolorowe książki, które dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały. Dzieci uważnie słuchały zagadek o bajkach i odpowiadały na zadawane im pytania. Pani z biblioteki zwracała uwagę dzieci na poznawcze walory książek, sytuacje humorystyczne, kolorowe ilustracje, podkreśliła też, że warto czytać książki. Zachęcała do czytania książek oraz do odwiedzania biblioteki.

To było bardzo miłe spotkanie. Dziękujemy!

Mariola Piechurska