Festyn parafialny

W niedzielne popołudnie  16.06.2019 r. odbył się festyn parafialny. Uczniowie naszej szkoły z oddziału przedszkolnego 0a, oraz klas  I b, II a,  IV b i VI c  zaprezentowali  swoje artystyczne talenty i przenieśli  widzów w krainę tańca, muzyki ,śpiewu i gimnastyki artystycznej.   Mali Artyści po występie otrzymali wielkie brawa, pochwały i słodkie upominki od organizatorów Festynu Parafialnego.

Wszystkim młodym artystom i pasjonatom życzymy dalszych sukcesów. Organizatorom  gratulujemy  trafionych pomysłów i  udanej  rodzinnej imprezy.

A. Dolega,  M. Piechurska, D. Krupińska

Wakacje!

19 czerwca  zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019. Uczniowie otrzymali świadectwa. Najlepszym uczniom Dyrektor szkoły wręczył świadectwa z biało-czerwonym paskiem oraz nagrody. Ośmioklasiści opuszczają mury naszej szkoły. Życzymy powodzenia na dalszej drodze edukacji!

Wszystkim życzymy słonecznych, bezpiecznych i pełnych przygód wakacji!

„Jak nie czytam, jak czytam”

Dnia 7 czerwca 2019r. o godzinie 10.00 po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w Ogólnopolską Akcję „Jak nie czytam, jak czytam”. Celem akcji było pobicie rekordu we wspólnym czytaniu książek przez  uczniów i nauczycieli. Wszyscy podeszli do zadania z ogromnym zaangażowaniem, przynosząc ze sobą książki z własnej lub szkolnej biblioteki.

R. Kowal, B. Rojek

Bookcrossing. Miła niespodzianka na wakacje.

Dnia 7 czerwca 2019r. na długiej przerwie zostało przygotowane stoisko „Bookcrossingu” . W wiklinowych koszach uczniowie mogli znaleźć interesującą dla siebie książkę, a potem ją zabrać do domu . Akcja miała na celu propagowanie idei przekazywania książek już przeczytanych, dzielenia się nimi. Uczniowie cieszyli się z ciekawych, wakacyjnych lektur.

W akcję zaangażowały się uczennice z klasy 5a: Maja Rokita, Zuzia Rokita, Michalina Borczuch oraz Maja Gadaszewska i Julia Gadajska z klasy 7a.

R. Kowal, B. Rojek

Młodzi w Akcji -KREATWNE WYZWANIA.

Młodzi w Akcji to ogólnopolski program, którego celem jest inspirowanie uczniów do podejmowania nieszablonowych działań na rzecz swojej okolicy i jej mieszkańców. Program jest realizowany we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie.

Grupa projektowa naszej szkoły uczestnicząca w programie składała się z dziewięciu uczniów z klasy 4d i 6a:

1. Zaniat Aleksandra
  2. Zaniat Zuzanna
  3. Milena Książek
  4. Sandra Gajos
  5. Julia Nogaj
  6. Patrycja Fronk
  7. Julia Berny
  8. Igor Śliwiński
  9. Mikołaj Pajączkowski

W ramach projektu uczniowie wybrali moduł „Kronika sportowa, czyli jak przywrócić do życia dawne gry i zabawy?”

W dniu 13 czerwca odbył się finał akcji, czyli popularyzacja dawnych gier i zabaw w społeczności szkolnej. Uczniowie klas pierwszych, czwartej i  szóstej bardzo aktywnie uczestniczyli w zabawie z zapałem grając w: cymbergaja, gumę, klasy, hacele, odbijankę, kapsle.

Wszyscy dobrze się bawili.

Lidia Sitarz