Angielski śpiewająco - 2b

Zapraszamy do obejrzenia dwóch wesołych piosenek śpiewanych po angielsku przez uczniów klasy 2b.  KLIK  Śmiech

Maraton filmowy

18 maja w naszej szkole odbył się Maraton Filmowy, w którym wzięli udział uczniowie z klasy 6b.  Dzieci obejrzały film 'Sing' w wersji angielskiej. Wszyscy przynieśli ze sobą chipsy, napoje, koce i poduszki. W trakcie seansu zamówiliśmy pizzę. Wszyscy świetnie się bawili podczas wspólnego oglądania filmu. Uczniowie już myślą o następnym takim spotkaniu.

E. Kutera

A. Mąkosa

Mistrz Języka Angielskiego - etap I

Pierwszy etap konkursu Mistrz Języka Angielskiego już za nami. Miał on formę testu sprawdzającego umiejętności uczniów z zakresu słuchania i czytania ze zrozumieniem.

Oto lista uczniów, którzy przeszli do drugiego etapu:

1. Kacper Jagiełło kl. 6c – 33pkt

2. Milena Brejtkop kl. 5b – 31pkt

3. Szymon Jurzak kl. 6c – 30pkt

4. Ryszard Budzisz kl. 6c – 29pkt

5. Jakub Wesołowski kl. 6c – 28 pkt

6. Aleksander Kwiatkowski kl. 6a – 27pkt

7. Nikodem Frączek kl. 6c – 24 pkt

8. Mikołaj Główka kl. 6c – 23 pkt

9. Sonia Przybyło kl. 6c – 23 pkt

10.Natalia Koc kl. 6a – 22 pkt

11. Natalia Słoniewska kl. 5b – 22 pkt

12. Viviana Schifitto kl. 6c – 22 pkt

Drugi etap konkursu będzie miał formę odpowiedzi ustnej - uczniowie będą musieli opisać obrazek i odpowiedzieć na pytania komisji w języku angielskim.

Odbędzie się w poniedziałek 5 czerwca o godzinie 9.50 w sali 102.

Baśnie Andersena - komiksy

Nasza szkoła nawiązała współpracę ze szkołami i przedszkolami z Polski i z zagranicy, którym patronuje Hans Christian Andersen i wspólnie realizujemy projekt "H. Ch. Andersen - our patron". W styczniu i lutym prezentowaliśmy nasze szkoły wykonując prezentacje w języku angielskim. Zadaniem na marzec było stworzenie krótkich komiksów po angielsku na podstawie wybranych baśni naszego patrona. Oto niektóre komiksy wykonane przez uczniów klasy 4c.

1. Little Match Girl - Dziewczynka z zapałkami

2. The Little Mermaid - Mała Syrenka

3. The Princess and the Pea - Księżniczka na Ziarnku Grochu

R. Janikowska

Wielkanocna lekcja międzyprzedmiotowa

W klasie 4c przeprowadzona została lekcja międzyprzedmiotowa łącząca elementy języka polskiego z językiem angielskim. Tematem lekcji były Święta Wielkanocne. Lekcja bazowała na krótkim przedstawieniu o tematyce wielkanocnej, wystawionym rok wcześniej przez uczniów z Językowego Kółka Teatralnego (przedstawienie można obejrzeć TUTAJ). Po obejrzeniu przedstawienia, uczniowie wykonywali zadania w języku angielskim (m.in. quiz sprawdzający co zapamiętali z obejrzanego filmiku, uzupełnianie fragmentów przedstawienia, dialogi) oraz zadania z języka polskiego (m.in. układanie planu wydarzeń, szukanie części mowy w wierszyku z przedstawienia, krzyżówka).

R. Janikowska