Europejski Tydzień Języków Obcych

W dniach 24-28 września w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Tydzień Języków Obcych. W tych dniach uczniowie klas starszych i młodszych bawili się ubierając się w kolorowe stroje i witali się w różnych językach europejskich. Brali także udział w warsztatach, w trakcie których tworzyli wielojęzyczne słowniki obrazkowe i makiety słynnych budowli i obiektów europejskich. Śpiewali również piosenki w nieznanych im językach, tworząc do nich własną choreografię. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Nauczyciele Języków Obcych

Holidays - lekcja międzyprzedmiotowa

Wakacje tuż, tuż. Aby umilić uczniom ostatnie dni szkoły, zorganizowana została międzyprzedmiotowa lekcja otwarta polsko-angielska. Tematem jej były wakacje. Uczniowie robilii ćwiczenia interaktywne m.in. za pomocą aplikacji kahoot i learningapps, rozwiązywali krzyżówkę łączącą dwa języki, a do otrzymanego hasła układali krótkie wierszyki. Układali także puzzle oraz oglądali przedstawienie "I Love Summer", przygotowane przez uczniów z Językowego Kółka Teatralnego.  Lekcja wprowadziła wszystkich w wakacyjne nastroje.

K. Łyczak

R. Janikowska

Mistrz Języka Angielskiego - wyniki konkursu

Już po raz kolejny w naszej szkole odbył się konkurs Mistrz Języka Angielskiego. W konkursie udział wzięli uczniowie z klas 5-7. Składał się on z trzech etapów:

- etap I - test leksykalno-gramatyczny

- etap II - test na umiejętność słuchania ze zrozumieniem

- etap III - część ustna (opis obrazka i rozmowa w języku angielskim)

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

miejsce I - Jordan Kaczor (klasa 7a)

miejsce II - Wiktor Pająk (klasa 6b)

miejsce III - Oliwia Ziółek (klasa 7a)

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy Uśmiech

Międzyszkolny konkurs "Teddy"

5 kwietnia 2018 r w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3, odbył się coroczny konkurs z języka angielskiego "Teddy". Wzięli w nim udział uczniowie z naszej szkoły: Iga Sasin, Olga Mazur z klasy 3b oraz Janek Pietralski z klasy 3d.

Eliminacje międzyszkolne składały się z  części pisemnej (test obrazkowo - wyrazowy).

Celem konkursu było propagowanie języka angielskiego i zachęcanie uczniów do poszerzania wiedzy.

Do Regionalnego Konkursu Języka Angielskiego "Teddy", który odbędzie się  w środę 25 kwietnia 2018 r. o godzinie 10.00 w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu ul. Kościuszki 5    zakwalifikowały się następujące osoby:

Iga Sasin

Jan Pietralski

III etap – finał – Regionalny Konkurs Języka Angielskiego składa się z części pisemnej (test) oraz części ustnej (rozmowa na podstawie obrazka).

Finalistom gratulujemy i trzymamy kciuki w kolejnym etapie!!!

E. Kutera

Easter cards - kartki Wielkanocne

Już po raz kolejny nasza szkoła jest koordynatorem projektu wielkanocnego eTwinning "Easter cards exchange". W jego ramach zorganizowany został konkurs na najpiękniejszą kartkę wielkanocną oraz najciekawsze życzenia w języku angielskim. Najlepsze prace wysłane zostały do naszych szkół partnerskich z wielu europejskich państw: Włoch, Szwecji, Portugalii, Hiszpanii, Chorwacji, Litwy, Słowenii, Rumunii, Turcji, Macedonii, oraz Polski. My również otrzymaliśmy mnóstwo kartek od naszych przyjaciół z zagranicy.

Otwieranie listów z kartkami przyniosło nam wiele emocji i radości.

A oto kartki, które otrzymaliśmy z zagranicy.

K. Łyczak

R. Janikowska