Okazją do głośnego czytania w bibliotece szkolnej był Dzień Babci i Dziadka. Spośród książek: „Babcia Rabuś”, „Babcia na jabłoni”, „Babcia Kluczykowa”, „Bajki Babuni”, „Basia i Dziadkowie” i „Noskawery” uczennice z klasy 8d: Wiktoria i Ola wybrały do czytania najmłodszym opowiadanie z książki „Noskawery” z babcią w roli głównej. Po przeczytaniu dzieci odpowiadały na pytania związane z treścią książki. W odpowiedzi na pytanie „Za co kochacie swoje babcie i dziadków?” usłyszeć można było m.in.: „za to że gotuje pyszne potrawy…”, „że się ze mną bawi…”, „że podaje mi syrop jak jestem chory…”, „że pomaga mi w odrabianiu lekcji…”, „że mogę z nią spać jak mam złe sny…”, „że mnie rozpieszcza…”. Jednym słowem babcie i dziadkowie są na wagę złota!

Wszystkiego najlepszego dla Babć i Dziadków :)