Redakcja szkolna

W skład zespołu redakcyjnego szkolnej gazetki "Redaktorek" wchodzą uczniowie:

Maja Brzeska 4c, Andżelika Dymek 4c, Mateusz Głogowski 4c, Malwina Kopyt 4c, Wiktoria Wiśniewska 4c,

Adam Grzegorczyk 5b,  Joanna Miłosz 6b.

Do tworzenia gazetki zaproszeni są wszyscy chętni uczniowie. Artykuły, rysunki i wszelkie pomysły prosimy składać w szkolnej bibliotece.

Gazetki szkolne

Poniżej umieszczamy łącze do ostatnich wydań gazetki szkolnej:

• Redaktorek (wrzesień grudzień 2015r.) - pobierz>>
  • Specjalne wydanie z okazji 50 - lecia szkoły (wrzesień - październik 2014r.) - pobierz>>

Redakcja

W skład zespołu redakcyjnego szkolnej gazetki "Redaktorek" i e-Redaktorka wchodzą:

Nadia Drabik kl.4a

Natalia Koc kl.4a

Zuzanna Kupis kl.4a

Zuzanna Chojnacka kl. 5c

Alicja Głowik kl. 5c

Zuzanna Mąkosa kl. 5c

Koło dziennikarskie

W każdą środę o godz. 13.40-14.25 w s.110 odbywają się zajęcia z koła dziennikarskiego. Zapraszamy chętnych uczniów z kl. 4-6, którzy chcieliby tworzyć zespół redakcyjny szkolnej gazetki "Redaktorek" oraz e-Redaktorka. Wszelkie materiały i pomysły prosimy składać do szkolnej biblioteki.

Zapraszamy!

Ciekawostki o Janie Pawle II

Karol Wojtyła był pierwszym papieżem jeżdżącym na nartach, uprawiającym wspinaczkę górską i pływającym kajakiem. Był również największym podróżnikiem wszechczasów spośród wszystkich papieży.

Pontyfikat Jana Pawła II uznawany jest za najdłuższy, po pontyfikacie Świętego Piotra oraz bł. Piusa IX. Jan Paweł II był papieżem przez 26 i pół roku (9665 dni). Przez ten czas beatyfikował i kanonizował więcej osób niż jakikolwiek poprzedni papież.

Jan Paweł II był pierwszym papieżem z Polski, jak również pierwszym po 455 latach biskupem Rzymu, nie będącym Włochem. Papież jest także honorowym obywatelem wielu polskich miast.

Był laureatem Orderu Uśmiechu, który w 1981 roku przyznała mu Międzynarodowa Kapituła Orderu Uśmiechu.

Jan Paweł II jest laureatem statuetki Dziecięcej Nagrody SERCA, którą odebrał we Wrocławiu 1.06.1997 roku od dzieci ze Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Chorych "SERCE" ze Świdnicy.

Z okazji 600-lecia Jasnej Góry Papież przekazał Matce Bożej Częstochowskiej szczególny prezent. Zwrócił się do Niej wtedy tymi słowami: "13 maja minęły dwa lata od tego popołudnia, kiedy ocaliłaś mi życie. Było to na Placu Świętego Piotra. Tam został wymierzony we mnie strzał, który miał mnie pozbawiać życia. Dziś pragnę, tu, na Jasnej Górze, pozostawić jako wotum przestrzelony pas sutanny".

Przygotowała Marta Piotrowska z kl. 5b