W dniu 11 marca w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu, odbyło się spotkanie z dwoma wyjątkowymi prelegentami - Rzecznikiem Praw Ucznia w Radomiu panią Kamilą Pszczółką oraz popularnym TikTokerem Marcinem Kruszewskim znanym jako "Prawo Marcina". Uczestniczyli w nim uczniowie klasy 8A naszej szkoły. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego VI LO im. J. Kochanowskiego w Radomiu, którzy postanowili podjąć inicjatywę edukacyjną mającą na celu propagowanie wiedzy na temat praw ucznia.

Rozpoczęło się od serdecznego powitania i przedstawienia przez Rzecznika Praw Ucznia jego roli oraz zadań. Z zainteresowaniem uczniowie wysłuchali wyjaśnień na temat tego, czym się zajmuje oraz jakie są możliwości kontaktu w razie potrzeby.

Następnie głos zabrał pan Marcin Kruszewski, który opowiedział o swojej książce i charakterze swojej pracy. Uczniowie wysłuchali jego opowieści o tym, w jaki sposób prowadzi swoje kanały na platformach społecznościowych, gdzie przekazuje informacje na temat różnych aspektów prawa.

Po prezentacjach obu prelegentów, uczniowie mieli okazję zadawać pytania oraz dzielić się swoimi doświadczeniami związanych z prawami ucznia. Dyskusja była owocna i pełna ciekawych refleksji, które pomogły uczestnikom lepiej zrozumieć swoje prawa oraz obowiązki w szkole.

Spotkanie zakończyło się podziękowaniami dla prelegentów oraz serią zdjęć grupowych. Dzięki zaangażowaniu i współpracy wszystkich uczestników, spotkanie okazało się być inspirującym i pouczającym doświadczeniem.